Múzeumandragógiai konferencia

A Közösségek Hete egyik országos rendezvénye volt a (részben) szervezésünkkel megvalósuló IX. Országos és V. Nemzetközi Múzeumandragógiai Konferencia 2021. május 10-11-én. Ha most nem lenne járvány, a kb. 130 résztvevő itt, Szombathelyen cserélte volna ki tapasztalatait, miközben megismerték volna intézményeinket, kiállításainkat és Szombathely nevezetességeit. Ehelyett az online térben hallgatták az előadásokat és vettek részt a kerekasztal-beszélgetéseken. A "Belső erők és kölcsönhatások a kortárs múzeumi világban" című, kétnapos konferencián szó volt egyebek mellett a múzeumok és a felsőoktatási intézmények kapcsolatáról, a múzeumi közösségépítésről és a különböző múzeumi szakterületek együttműködéséről.
A megnyitón elsőként Horváth Soma alpolgármester, majd Csapláros Andrea múzeumigazgató köszöntötte az ország egész területéről bekapcsolódó résztvevőket, Sosztarits Ottó, az iseum intézményvezető-helyettese pedig felidézte Szentléleky Tihamér régész, a 30 éve megalakult Pulszky Társaság-Magyar Múzeumi Egyesület alapító elnöke életét és pályáját.