Múzeumi programok - 2023. január

Január 14. (szombat) 15.00
Hódok a múzeumban

Újra itt van! Fákat dönt ki, gátakat emel és kotorékot ás! Tette ezt százezer éveken át, s mint azt a Savaria Múzeum őslénytani leletei között található maradvány is bizonyítja, volt helye és szerepe a természeti környezetünkben. De, vajon lesz is? Rövid „műtárgy les” és előadás keretében beszélgessünk egy természetvédelmi szempontból sikeres visszatelepítési program tanulságairól.

Tárlatvezető: Dankovics Róbert herpetológus muzeológus

Január 28. (szombat) 15.00
A kísérleti textil

Szombathelyen a textilbiennálék kétévenkénti megrendezése mellett 1975-től 1983-ig működött Velem községben Magyarország akkori egyetlen Textilművészeti Alkotóműhelye, ahová a megye támogatásának köszönhetően évente 10-10 művész hat hétre vonulhatott el és kísérletezhetett a műfaj adta lehetőségekkel, feszegetve azok határait. Az Alkotóműhelybe pályázat útján lehetett bejutni, melyet egy szakemberekből: művészettörténészekből és textilművészekből álló zsűri bírált el. A programba bejutott művészek, az ottlétük alatt létrehozott művekből kötelesek voltak a szombathelyi Textilgyűjteménynek egy munkát leadni. Ezt a műtárgykartonokon a mű beszerzésének módjánál megváltás formulával jelezték. Bajkó Anikó Velemi táj I-II. című alkotása ezek egyike.
Tárlatvezető: Cebula Anna művészettörténész, igazgató