Készíts képeslapot a Szombathelyi Képtárról!

Készíts képeslapot a Képtárról!

A papírmetszet technikájának bemutatására készítettük a Képtárt ábrázoló képeslap videóját.

A videón szereplő épületet – legalább kívülről – biztos, hogy minden szombathelyi ismeri, de sokan látták már belülről is.
Jelenleg az épületet felújítják, 2021 nyarán nyitja ki kapuját újra a látogatók előtt.
Reméljük, videónkkal segíthetünk gyermeknek, tanárnak, óvónőnek abban, hogy ne idegenkedjenek a papírmetszet-sokszorosító grafikai eljárás technikájától. Nagyon jól alkalmazható kiscsoportos alkotó tevékenységként az oktatásban, de szabadidőben is jó lehetősége az egyéni alkotásnak, és dekorációs technikaként egyedi csomagolások készítésére is alkalmazható.
Én elkészítettem a képeslapomat, amelyen a Képtár szerepel – most rajtatok a sor! Készítsétek el az általatok választott technika alkalmazásával saját képeslapotokat, majd ennek fotóját, vagy csináljatok szelfit a munkátokkal. A legfontosabb: szerepeljen rajta a Képtár!
Küldjétek el nekünk emailben 2020. december 15-ig!
Mi a tervünk vele? Szeretnénk nektek azzal kedveskedni az új évben, hogy feltöltjük a Szombathelyi Képtár honlapjára a munkáitokat, hogy a nagyközönség is láthassa a megújult Képtár első online művészeti alkotásait.
Ne feledjétek, 2021 nyarán újra nyit a Képtár!

Az emailben feltétlenül legyen benne:
  • név
  • hány éves vagy
  • az iskola vagy óvoda neve
  • elérhetőséged
  • a tárgy neve legyen: „KépeslapomKéptárral”
Az alábbi email címre küldhetitek a képeslapotokról készült fényképeteket:
bodorkos.orsolya@savariamuseum.hu

Jó munkát!