Webináriumon mutatták be az e-documenta Pannonica adatbázist

A SIHU123 e-documenta Pannonica projektzáró webináriuma 2020. június 30-án 10 órakor kezdődött, melynek a Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum adott otthont.
Elsőként prof. dr. Víg Károly a Savaria Múzeum tudományos igazgatóhelyettese, majd dr. Melega Miklós a Vas Megyei Levéltár igazgatója köszöntötte az érdeklődőket.

Dr. Horváth Sándor, projekt koordinátor ismertette az e-documenta Pannonica adatbázist, melyen magyar, szlovén, angol nyelven is elérhetőek a projektben feldolgozott települések tárgyai, neves személyiségei, épített kulturális- és szellemi örökségei, valamint audiovizuális felvételei. A felhasználók a honlapon egy-egy információra rákereshetnek település, témakör vagy történelmi kor alapján, továbbá a weboldal kisegítő lehetőségeket nyújt fogyatékkal élők és gyengén látók számára is. Az adatbázis egyik különlegessége, hogy a látogatók tárgyakról készült háromdimenziós felvételeket is megtekinthetnek rajta.

A települések honlapjainak értékeléséről dr. Kóta Péter, a Vas Melyei Levéltár levéltár-igazgatóhelyettese tartott előadást, melyben elmondta: a projektben szereplő legtöbb település nem rendelkezik az értékeit megfelelően bemutató honlappal, ezért volt szükség egy átfogó adatbázis létrehozására, melyet szakmailag alátámasztott hiteles információkkal láttak el.

Krausz-Boros Patrícia projektasszisztens beszélt arról, hogy a projekt egyik eredménye Vas Megye és a Muravidék kulturális emlékeinek bemutatása a nagyközönség számára. A partnerek ezzel szeretnének lehetőséget biztosítani a falusi idegenforgalom fellendítésére, ösztönözni kirándulások szervezésére az érdeklődőket. A partnerek ajánlatai alapján a Bellatinci Idegenforgalmi Központ összeállított egy szakmai ajánlatot a kirándulni vágyóknak, mely a Muravidéken és Vas Megyében kalauzolja nevezetességről nevezetességre a turistákat, de az e-documenta Pannonica weboldal interaktív térképe segítségével egyéni útvonal is tervezhető.

Az online szemináriumot nyomon követhették a projektben feldolgozott települések képviselői, az idegenfogalomban, oktatásban és a tudományos kutatásban érintettek.
A webinárium 11.00 órakor zárult.