Bemutatták az e-documenta Pannonica projektet

2018. április 17-én volt a SI–HU Interreg pályázati támogatással megvalósuló e-documenta Pannonica projekt nyilvános bemutatása a Muraszombati Muravidéki Múzeum barokk szalonjában.

Metka Fujs, a Muraszombati Muravidéki Múzeum igazgatója köszöntötte a vendégeket, a partnerintézmények és a sajtó képviselőit, majd Mateja Huber részletesen ismertette a projekt struktúráját, eddigi történetét.

Ezt követően a partnerintézmények képviselői beszéltek arról, hogy milyen elképzelésekkel vágtak bele a közös munkába, illetve milyen feladatokat látnak el a projekt során. Gordana Šövegeš Lipovšek beszélt arról, hogy a Maribori Területi Levéltár saját, mintegy 16 ezer folyóméternyi anyagának áttekintése mellett a Zala megyétől Szlovéniához csatolt községek történetéhez végez gyűjtőmunkát.  Ela Horvat, a Belatinci Idegenforgalmi és Művelődési Intézet vezetője elmondta: belatinci vár felújítását és a projekt eredményeit bemutató információs pont kialakítását tervezik. Horváth Sándor beszélt a Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum sokrétű tevékenységéről, valamint arról, hogy terveikben a néprajzi, régészeti, műemléki és irodalmi emlékek gyűjtése, publikálása is szerepel. Az MNL Vas Megyei Levéltára részéről Kóta Péter mutatta be azt a dokumentum-digitalizálási programot, amely a projekt eredményeképpen megkönnyíti majd a térség, illetve az érintett 124 község helytörténetének kutatását.